2020 Google SEO Trendleri

Yeni yıla girmemiz ile birlikte tüm dünyada değişen dijital stratejiler haliyle SEO alanında da etkilerini göstermeye devam ediyor. 2020 yılı ile birlikte neler trend olacak biraz bunlara değinmek ve sizleri bilgilendirmek isterim.

2020 Google Seo Trendleri, geçtiğimiz yılın sonuna doğru iyice ortaya çıkan içerik anlamında güçlü sitelerin daha başarılı olması özelliğini devam ettiriyor. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde gelen Google güncellemeleri, birçok site sahibini kaliteli içerik üretmeye yönlendirmeye devam ediyor. En son gelen Bert güncellemesi en ciddi gösterge olarak SEO dünyasını derinden etkilemiş durumda.

Peki içerikten kasıt nedir ?

Basit anlamda özgün içerik düzenlemeleri ürün açıklaması ile sınırlı kalmıyor. Sitenize yazdığınız ürün açıklamaları ve içerisinde geçirilen anahtar kelimeler websitenizin sıralamalarını doğrudan etkileyen birer parça olsa da iş bununla bitmiyor. Yazdığınız içerikte kullanacağınız bazı stratejiler, doğru odak çerçevesinde değerlendirildiğinde daha anlam ifade ediyor. Semantik dediğimiz kavram da tam bunu ifade ediyor aslında.

2020 google seo

Özgün İçerik Odaklı SEO

Yalnızca ürün açıklaması ile iş bitmiyor demiştik. Bir de işin blog ve kategori içerikleri tarafı var. Bu tarafta da yazacağınız içerikler sıralamalarınızı tetikleyen ögelerden birkaç tanesi.

Yönetmiş olduğum sitelerde deneyimlediğim en önemli nokta içeriği bol bol kullandığımız sitelerin 2019 yılında trafik kaybetmediğidir. Yeni başladığımız ve herhangi bir SEO çalışması yapılmamış sitelerde ise maalesef ciddi trafik kayıplarına şahit oldum. Artık backlink basıp üst sıralara çıkma devri 2020 yılı ile birlikte son buluyor. Eğer bu işte kalıcı olmak istiyorsanız, bu yoldan vazgeçip tamamen kullanıcı odaklı Seo optimizasyonlarına adım atmalısınız.

1 thought on “2020 Google SEO Trendleri”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *