E-Ticaret Sitelerinde SEO Nasıl Yapılır ?

Elektronik Ticaret son yıllarda tüm dünyayı saran bir gelişim göstererek artık reel mağazaların yöneldiği bir sektör haline gelmiştir. Bu yüzden reel mağaza sahipleri de firmalarını çevrim içi alışveriş yöntemine yöneltmiştir. E-Ticaret Sitelerinde Seo konusu büyük bir karmaşa gibi gözükse de aslında basit yöntemlerle bu sorunu çözmek sizin elinizde…

E-Ticaret siteleri için vazgeçilmez ögelerden biri olan Arama Motoru Optimizasyonu, Google ile birlikte yürümeniz gerektiği anlamını ortaya koyuyor. E-Ticaret altyapı hizmetlerini sunan Ideasoft, Ticimax, T-Soft, Opencart gibi firmalar sundukları default ayarlarla herkese bu konuda yardımcı olmak istiyor. Ancak yine de küçük nüanslar bu alanda sonuç alabilmeyi önemli hale getiriyor.

Sitenizi ilk olarak Google ile entegreli hale getirmek ilk adımınız olmalı. Search Console, Analytics gibi Google’ın ücretsiz sunduğu araçlarla öncelikle önünüzü görmelisiniz. Bunlar olmadan sitenizi başarılı bir şekilde yönetmeniz de maalesef mümkün görünmüyor. Sonraki adımınız ise meta düzenlemeleri olmalıdır. Onun hakkında detaylı bilgiyi de bir sonraki yazıda vereceğim.

1 thought on “E-Ticaret Sitelerinde SEO Nasıl Yapılır ?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *