SEO’yu Etkileyen Faktörler

Uzun vadede başarıyı getirecek kaliteye sahip web sayfası tasarımları tercih edilmelidir. Web sayfası e-ticaret kategorisinde deneyim ve tecrübeler göz ardı edilmemelidir. Kullanıcı deneyimi E-Ticaret’te başarı için olmazsa olmazdır.

Meta Tag’ler

Seo’nun en önemli başlıklarından biri olan site içi meta düzenlemeleri sıralamaları doğrudan etkileyen ölçütlerden bir tanesidir. Siteniz için uygun meta düzenlemesini tercih ederek sizlere sonuç verecek Google tarafında önemli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Özgün İçerik

Google’ın son yayınladığı güncellemelerle beraber içeriğin önemi bir kat daha arttı. Ancak bu kalıplaşan Seo uyumlu içerikler değil, artık kaliteli ve kullanıcı odaklı özgün yazılar çok daha fayda sağlıyor.

Mobil Uyumluluk

Sitenize her yerden erişim sağlanması için mobil uyum çok önemlidir. Responsive tasarımların Google açısındaki değeri de yadsınamaz bir gerçek. Bunun yanında masaüstü tasarımlarınız da sipariş deneyimi bakımından oldukça önemlidir.

Hız

Ziyaretçi işlem yapamadığı sitelerden hoşlanmaz. Bu nedenle sitenizin açılma süresi en az 3 saniye olmalıdır. Hızlı internet ve buna bağlı olarak hızlı yüklenen sayfalar ziyaretçi memnuniyetini en üst seviyelere çıkartmaktadır.

Site içi Navigasyon Önemlidir

Sitenin hızlı olmasının yanı sıra ziyaretçilerin aradıkları veriye kolay ulaşabilmesi de çok önemli. Arama motoru seçeneklerinin yanısıra öl zeticaret yazılım seçenekleri ziyaretçi memnuniyetini getirmektedir.

Temalar ve Menüler

Basit ve anlaşılır olmanın yanı sıra doğru gruplandırma ve aranılan ögelerin açık ve net bir şekilde belirtilmesi, E-Ticaret site tasarımlarında en önemli konulardan biridir. Ürün filtre seçeneklerinin detaylandırılması, arama işleminin çok daha kolay hale gelmesini sağlayacaktır. Bu durumda ziyaretçi memnuniyeti beraberinde gelecektir.

Sade Tasarımlara Yönelmek

Yapılan kullanıcı deneyimi araştırmalarında hem kendimin, hem de dışarıdan gelen verilere dayanarak ulaştığım sonuç artık sade tasarımların bir adım önde olduğudur. Kullanıcıların site içerisinde karmaşadan uzak olması, basit bir tasarımın her zaman daha tercih edilir olmasını sağlamaktadır.

Yorumlar Önemlidir

Müşteri memnuniyetini belirten bütün yorumlar, ziyaretçiyi yönlendirmektedir. Birçok ziyaretçi yorumları incelemekle işe başlamaktadır. Müşteri memnuniyetinin meydana gelmesinde, diğer ziyaretçilerin yorumları her zaman etkileyicidir.

İşte bu maddeleri birleştirdiğinizde sitenizde pazarlama başarısını elde etmeniz mümkün olabiliyor. SEO ile iç içe geçmiş bu maddeler başarının birer adımları olarak her zaman karşımıza çıkıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *